Az előadásban Bóna Adrien klinikai szakpszichológus körbejárta, milyen jelentősége van az evésnek, étkezésnek az életünkben: hogyan válik az evés alapvető létfenntartó funkciója mellett a pozitív és negatív érzelmek kifejezésének terepévé, hogyan kap és milyen érzelmi jelentést az étkezés a fejlődés során a családok életében, valamint mindez hogyan kapcsolódik össze a belső szabályozási folyamatok fejlődésével. Röviden kitért az evészavarok történetére, az étkezési szokások kialakulására, az evési viselkedés fejlődésére, valamint azon rizikó és protektív tényezők szerepére, amik szerepet játszhatnak a gyermek- és serdülőkorban a különböző evéshez kapcsolódó maladaptív videlkedésformák megjelenésében. Szó volt a nagy klasszikusokról: anorexia, bulimia, szelektív evés, valamint néhány újabb típusú evészavarról is, mint az orthorexia vagy a testépítőtípusú evészavar.
Az előadó: Klinikai szakpszichológus, szupervízor, egyetemi oktató. Képződött hipnózisban, sématerápiában és serdülők mentalizációs alapú terápiájában. Az elmúlt több mint két évtizedben dolgozott ambuláns és osztályos gyermekpszichiátriai ellátásban, gyermekvédelemben és magánpraxisban. Tíz éve oktat a PTE Pszichológia Intézetében fejlődéslélektani és klinikai tárgyakat mesterszakos hallgatóknak és szakpszichológus jelölteknek. A gyermekpszichológiai ellátórendszer különböző területein dolgozó számos fiatal kolléga munkáját segíti szupervízorként. Jelenleg magánrendelés keretein belül foglalkozik gyermekekkel, serdülőkkel, fiatal felnőttekkel és családjaikkal.
Az előadás szinte teltházas volt. Az érdeklődők megnézhetik az előadást teljes terjedelmében IDE kattintva.
Szervezetünk hírei
Bodó-Varga Zsófia klinikai szakpszichológus, családterapeuta-jelölt, egyetemi oktató, egykori ügyelőtársunk tartott előadást Testvérek címmel.
>>Október 10-én, a Lelki Egészség Világnapján konferenciát szervez Pécsett a Lélektér Ifjúságsegítő Alapítvány.
>>Fotópályázatot hirdetünk 14-100 éves kor közöttieknek, 2024. október 31-ig várjuk a pályázatokat!
>>