Bujtor Horváth Ivett klinikai szakpszichológus, párkapcsolati mediátor, doktorandusz a PTE-n, pszichológus hallgatók oktatója, a Szigetvári Kórház pszichológus munkatársaként évek óta dolgozik pszichés betegségekkel küzdő emberekkel. Előadásában arra vállalkozott, hogy a nárcisztikus, a borderline és a toxikus fogalmát tisztázza, eloszlassa a média által generált tévhiteket. Johnny Dep és Amber Heard válásának médiamegjelenése kapcsán bemutatta, hogy működik a címkézés, és milyen káros hatásai lehetnek. Felhívta a figyelmünket arra is, hogy nemcsak Hollywoodban működik a kirekesztés, a másik ember ellehetetlenítése a különböző jelzők hangoztatása által, hanem a való életben is áldozatául lehet esni ennek.
A borderline személyiségzavart Anakyn Skywalker karakterén keresztül mutatta be, aki a gyermekkorában elszenvedett traumái nyomán patológiás működésével nehezítette mások életét, majd fejlődésének hála végül a galaxis megmentőjévé vált. A pszichológus hangsúlyozta, hogy a fejlődés lehetősége mindenki számára nyitva áll, bár a borderline személyiségzavarral küzdőkkel a terápiás munka is nagyon nehéz, de kellő önismereti munkával és terápiás team támogatásával sokat javulhat egy borderline személyiségzavarral küzdő állapota is.
A toxikusság fogalmánál kiemelte a szakember, hogy soha nem az ember a mérgező, hanem a viselkedése.
Az előadásról rövid videórészletek megtekinthetők Tiktok oldalunkon, további fotók pedig a Facebook oldalunkon.
Szervezetünk hírei
Proszonyák Ida, a Dél-Dunántúli Krízisambulancia vezetője, szociális szakember tartott előadást "Esély a bántalmazásmentes életre" címmel a Lélektér estek januári alkalmán.
>>Holcsik Erzsébet gyermek és ifjúsági klinikai szakpszichológus és meseterapeuta kalauzolta el a decemberi Lélektér est résztvevőit a mesék varázslatos, gyógyító világába.
>>2024. decemberében zárja a Közösségépítés a fiatalokért projektjét a Lélektér Ifjúságsegítő Alapítvány.
>>