A legolcsóbb műanyagpalackos ásványvíz literenkénti ára minimum 50 Ft, míg a csapvíz literenkénti ára kb. 0,2-0,5 Ft körül mozog. A műanyag palackos víz tehát sokkal drágább, és haza is kell cipelni a boltból, vízvezeték pedig van a legtöbb magyar háztartásban. (Sajnos akad azért bőven olyan család, akik közkútról kénytelenek vizet hordani, nekik viszont az anyagiak miatt nem opció a palackos víz.)
Az ásványvíz és a fogyasztásuk nyomán keletkezett palackok
Világszinten tíz év alatt kis híján megduplázódott a palackozott víz fogyasztása, Magyarországon már kilenc éve több ásványvíz fogy, mint amennyi szénsavas üdítő és gyümölcslé együttvéve. Ezeket a vizeket PET-palackokba, azaz polietilén-tereftalát nevű anyagba töltik, melyet ma már újrahasznosítanak. 2016-ban összesen 3 147 000 tonnányi PET palack került forgalomba Európában, amelynek kicsit több mint felét sikerült újrahasznosítani. Most évente nagyjából összesen 10 millió tonna műanyag végzi az óceánokban, egyes előrejelzések szerint 2050-re több műanyag palack lesz a vizekben, mint amennyi hal. A 2017-es palackozottvíz-fogyasztást alapul véve a másfél literes palackok egymás után téve a Földtől nemhogy a Holdig, hanem a Merkúrig érnének, ha pedig ugyanennyi vizet félliteres palackokba töltenénk, akkor egyenesen a Napig, ami mellesleg egyenlő 448 Föld–Hold-távolsággal.
Ezek után döntsd el te magad, hogy melyiket választod!
Forrás: ITT
Szervezetünk hírei
Bodó-Varga Zsófia klinikai szakpszichológus, családterapeuta-jelölt, egyetemi oktató, egykori ügyelőtársunk tartott előadást Testvérek címmel.
>>Október 10-én, a Lelki Egészség Világnapján konferenciát szervez Pécsett a Lélektér Ifjúságsegítő Alapítvány.
>>Fotópályázatot hirdetünk 14-100 éves kor közöttieknek, 2024. október 31-ig várjuk a pályázatokat!
>>