Mindenhol azt hallod, hogy örülj, hogy fiatal vagy, hisz tiéd a világ? Így talán még fájdalmasabb, ha ennek ellenére úgy érzed, képtelen vagy boldogulni. Szorongsz a jövőtől, összetörték a szíved, és bár fiatal vagy, van bőven mit elfelejtened. Hidd el, nem vagy egyedül, és a baj nem feltétlenül veled van.
A Felsőoktatási Tanácsadás Egyesület (FETA) által a közelmúltban végzett, több mint 7000 hallgató bevonásával készült felmérés rávilágított arra, hogy a diákok jelentős része súlyos lelki problémákkal küzd, és anyagi gondokkal is szembenéz. A kutatók szerint sürgősen hatékonyabb tanácsadói rendszer kiépítésére van szükség, hogy segítsenek a diákoknak megbirkózni ezekkel a problémákkal.
A Hungarostudy kutatása szerint a súlyos depresszió aránya a lakosságon belül 2021-ben 11% fölé emelkedett, különösen a fiatalok körében. A legfrissebb kutatások alapján a depresszió előfordulási aránya Magyarországon továbbra is jelentős, ezért kiemelten fontos mentális egészségünk javítása és védelme.
Kiadónk gondozásában jelent meg a Szomorúságom könyve, ami a lelki támogatás mellett részben egy vezetett napló. Hatékony segítséget nyújt a fiatal generációknak negatív érzelmeik, különösen a szomorúság feldolgozásában. A könyv, amely angol és német nyelvterületen The Sadness Book címmel aratott elsöprő sikert, nagy örömünkre most magyarul is elérhető. Hiszünk benne, hogy sokak számára támaszt és inspirációt jelenthet a mindennapokban, mert a célirányos, ám támogató kérdések és az írás hatékony eszköz lehet a feldolgozásban.
Nem csupán a szomorúságról szól, hanem az elfogadásról, az önismeretről és a gyógyulás útjáról is. Különböző gyakorlatokat és feladatokat tartalmaz, amelyek segítenek megérteni a szomorúság okait, kifejezni az érzéseket, és megtalálni azokat a módszereket, amelyekkel egészségesebben tudjuk kezelni negatív érzelmeinket.
Miért érdemes elolvasni?
Kinek ajánljuk?
Mindazoknak vagy hozzátartozóiknak, akik
A Szomorúságom könyve egy értékes eszköz lehet a fiataloknak a megküzdéshez, hogy megtalálják a lelki egyensúlyukat. Ne feledd, a szomorúság nem gyengeség, hanem emberi érzés, és a feldolgozása elengedhetetlen a lelki egészséghez.
Ha beszélgetnél a problémáidról, hívd a 137 00 ingyenes Ifjúsági Lelki Elsősegély telefonszámot hétfőtől péntekig 17-21 óra között!
Szervezetünk hírei
Proszonyák Ida, a Dél-Dunántúli Krízisambulancia vezetője, szociális szakember tartott előadást "Esély a bántalmazásmentes életre" címmel a Lélektér estek januári alkalmán.
>>Holcsik Erzsébet gyermek és ifjúsági klinikai szakpszichológus és meseterapeuta kalauzolta el a decemberi Lélektér est résztvevőit a mesék varázslatos, gyógyító világába.
>>2024. decemberében zárja a Közösségépítés a fiatalokért projektjét a Lélektér Ifjúságsegítő Alapítvány.
>>